Kurumsal

Hakkımızda

Neden Bu İşi Yapıyoruz?

Yukarı Mezopotamya olarak da bilinen Güneydoğu Anadolu bölgesi, buğdayın yeryüzünde ilk kez evcilleştirilip, dünyaya yayıldığı coğrafya olarak uygarlık tarihinde belirleyici olmuştur. Bereketin simgesi olan buğdayın türlü çeşidine ev sahipliği yapan bir coğrafyanın içinde biz de meslek olarak bu değerli ürünün kıymetli sonuçlara dönüşmesine aracılık ediyoruz.

Ne Yapıyoruz?

Buğdayın gıdaya dönüşüm yolculuğuna eşlik eden bir yapı olarak, buğdayın toplanış aracından, pişirilebilir bir gıdaya dönüşümü ortasında yer buluyor ve pek çok aşamaya tanıklık ediyoruz.
Firmamız; Unun ellerimizde, bizlerin bilgili dokunuşlarıyla dönüştüğü, başkalaştığı bir yapı, bir ev… Hem kendi değerleri olan, hem samimi, tıpkı bir aile gibi destekleyici ve sahip çıkan, çözüm sunan güçlü bir kuruluş.

Görevimiz Nedir?

Etkin ve doğru kombinasyonları tecrübeleriyle elde eden ve bu reçeteleriyle başarı sağlayacak bir şirket olma hedefi gereği; ürünlerimiz ile sonucu en çok etkileyen aşama olduğumuzun farkındayız. Sonucun başarılı olabilmesi için biz hammadde üreticileri ve son tüketici arasındaki sürecin en iyisi olmalıyız. Aradaki profesyoneller olarak denkliği oluşturmak bizim görevimiz.

Misyon

Misyon

Müşterilerimizin sürekli fayda elde edebilmelerini ve standart kalitede ürün üretebilmelerini sağlamak için sektör dinamiklerini yakından takip ederek üretken ve stratejik çözümler sunmak.
Vizyon

Vizyon

Değişime ve gelişime liderlik ederek ilham vermek, sürdürülebilir kalite ve arge hizmeti ile var olduğumuz tüm alanlarda fayda sağlamak.
Değerlerimiz

Değerlerimiz

Bütün Kalite Anlayışı ve Müşteri Odaklı Yaklaşımı benimseyen firmamızın; Tutku, Güvenilirlik, Verimlilik, Yenilikçilik ve Özveri vazgeçilmez değerleridir.
İnovasyon

İnovasyon

İnovasyonun çıkış noktası ihtiyacın kendisidir bilinciyle; Bilim ve Teknolojinin sunduklarını, pazara olan yakın duruşumuz ile sektör ihtiyaçlarına uyumlayarak verimli ve etkin çözümler sunuyoruz.
Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilir bir gelecek için sürdürülebilir gıda ilkesi ile, insanlığın temel besin maddesi ekmeğin elde edildiği un üretmindeki rolümüzü önemsiyor, bu bilinçle sürdürülebilir üretim faaliyetlerimize operasyonel verimlilik ve arge, kalite, tedarik, satış gibi tüm alanlarda kurumsal iş birlikleri ile hız veriyoruz.

Hizmetlerimiz

Analitik Laboratuvar

Buğday ve buğday unlarının analizlerini yaparak; mevcut alt yapıların analitik değerlerle incelenmesi, ihtiyaca göre gerekliliklerin belirlenmesi ve kalite standardizasyonunun sürekli kontrol altında tutulmasını sağlıyoruz.

  • Ekstensograf
  • Farinograf
  • Yaş Gluten ve Gluten İndeks
  • Sedimantasyon (Normal-Gecikmeli)
  • Düşme Sayısı and Fungal Düşme Sayısı
  • Nişasta Zedelenmesi
  • Nem (%)
  • Değirmen (CD1)
Uygulama Laboratuvarı

Saha Tecrübesi Farkını Yaşayın!

Hedeflenen son ürün, saha proses koşul ve şartları sağlanarak teknik ekibimiz tarafından uygulanr ve ihtiyaçlar tespit edilir. Ürün geliştirme ekibimiz saha dili ile teknik dili birbirine uyumlayarak bu ihtiyaçları karşılayacak çözüm önerileri oluşturur.

Markamız

Üretilen gıdanın farklılaşmasındaki sır, bizim arka plandaki rolümüz.
Sektörün temel maddesi unun, bizim dokunuşlarımızla çok daha fazlasına dönüşeceğini, aynı zamanda unla başlayan yolculukların bilgilerimiz ve tecrübelerimiz ışığında çok daha fazlasını vaat edebileceğimiz bir oluşumu ifade ediyor. Biz kendimizi artık fırınlanabilir aşamasına geçişin en önemli unsuru sayıyoruz ve bunu adımıza taşıyoruz. ‘back’ ile ‘bake’ arasında fonetik bir kelime oyunu olunca, kendimizi nokta atışı tanımlamış oluyoruz.

Sloganımız

F o u rF l o u r
(q u a l i t y . c o n f i d e n c e . i n f o r m a t i o n . e x p e r i e n c e )
Un, bizim elimizde fark yaratan 4 unsurla başkalaşıyor; kalite, güven, bilgi ve tecrübe.

Logomuz

Her şeyin arka planı olan hasat zamanını simgeleyen bu çizgiler, sürülen tarlaları, verimliliği, emeği ve özveriyi anlatır.

Bakeground tüm bunları özünde barındıran ve üstüne değer katmayı amaçlayan bir şirket olma hedefindedir.

Belgelerimiz